Úvod / Společnosti / Economia, a.s. / Pojď na stáž do newsroomu Economia

Economia, a.s.

Marketing Public Relations a média Vzdělávání
250 až 999 zaměstnanců
Nejsme jenom noviny. Denní tisk není to jediné, co umíme. Vydáváme mnoho dalších titulů, provozujeme webové portály a poskytujeme marketingové a poradenské služby.
Mám zájem o pozici

Pojď na stáž do newsroomu Economia

Stážisty hledáme do různých týmů, které se ti nyní krátce představí. Který si vybereš?

Domácí tým
Máš přehled o dění v politice, bezpečnosti, justici, a/nebo oborech jako školství, zdravotnictví nebo sociální oblast? Máš dobré komunikační schopnosti a nebojíš se pokládat i nepříjemné otázky? Dokážeš rychle analyzovat události či informace a jasně formulovat to podstatné? Pokud ano, rádi tě přivítáme na stáži v domácím týmu.

Ekonomický tým Aktuálně.cz
Rád se díváš kolem sebe, snažíš se přijít věcím na kloub a chceš, aby tvá práce byla vidět? Přijď k nám na stáž do ekonomického týmu Aktuálně.cz. Nemusíš být zrovna milovníkem excelových tabulek, hlavní je umět poznat, co zrovna hýbe tvým okolím a umět se správně zeptat těch pravých lidí - ostatní tě rádi naučíme. Chceš vyrážet na zajímavá místa, setkávat se s osobnostmi, o kterých jsi zatím jen četl, a pochopit, jak funguje práce ve zpravodajství? Tak napiš a staň se redaktorem v eko týmu Aktuálně.cz. 

Ekonomický tým Hospodářské noviny
Zajímá tě svět byznysu a láká práce v médiích? Přijď k nám na stáž do ekonomického týmu Hospodářských novin. Chceš vidět své jméno v novinách, setkávat se s osobnostmi českého i zahraničního byznysu a naučit se, jak funguje práce v prestižním českém deníku? Tak napiš a staň se ekonomickým novinářem Hospodářských novin. Ukážeme ti, jak na to!

Human Relations/Manažerský obsah
Tým pro HR a manažerská témata je menší tým složený z bezva lidí, kteří píšou zejména o tom, jak se žije lidem v práci, o kariéře, úspěšných lidech a zajímavostech z pracovního prostředí. Chceš se k nám přidat?

Speciální projekty
Chceš se podílet na obsahu, který vytváříme ve spolupráci s řadou prestižních českých i zahraničních značek? Dokážeš popustit svou fantazii a vymyslet obsah, který klienta ohromí a bude zajímavý i pro čtenáře? Přijď si zkusit práci v týmu speciálních projektů, kde žádný den není stejný.

Co ti můžeme nabídnout ?

 • Nebudeš se jen dívat jak pracují jiní, ale všechno si zkusíš na vlastní kůži. Na všechno se můžeš zeptat a dostaneš od nás zpětnou vazbu, která ti pomůže se zlepšovat.
 • Budeš se setkávat s těmi nejlepšími v oboru.
 • Zadarmo tvé nasazení nechceme, za svoji práci dostaneš stovku na hodinu.
 • Budeš pracovat v nejlepším newsroomu ve střední Evropě.
 • A když nám ukážeš, že tě to baví a jde ti to, po ukončení E.T. programu tě třeba rádi přivítáme jako našeho nového kolegu.

Co od tebe očekáváme?

 • Studuješ čtvrťák nebo páťák na VŠ (žurnalistika je velkou výhodou) a hledáš praxi
 • Máš už nějakou redakční zkušenost a velkou chuť se učit něco nového
 • Můžeš k nám do Karlína docházet 3 měsíce (od ledna do března) a každý měsíc odpracovat 80 hodin
 • Skvěle ovládáš češtinu a angličtinu

Chceš to zkusit?

 • Pošli nám svůj životopis a přidej i motivační dopis, kde krátce popiš, proč bys k nám chtěl/a na stáž?
 • Pošli nám taky ukázky své práce (články, texty ze šuplíku, portfolio nebo videa, tvé sociální sítě) nebo odkazy na ně, rádi se podíváme.
 • Přidej informaci, ve kterém týmu nebo týmech bys rád/a pracoval/a (můžeš uvést víc týmů).
 • A pak už jen chvilku počkej, než se ti ozveme.