Impact Hub

50 až 249 zaměstnanců
Impact Hub je inspirativní pracovní prostor kombinující výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru. Využívají jej nezávislí profesionálové, zástupci firemní či neziskové sféry a široká veřejnost, která chce pravidelně získávat nové kontakty, podněty a příležitosti. Existuje proto, aby v něm vznikaly a prakticky se realizovaly inovace. Jako podporu k tomu Hub poskytuje fyzický prostor, pořádá a hostí akce a realizuje akcelerační programy. Navíc funguje jako součást mezinárodní sítě 60 Hubů po celém světě, která umožňuje škálování byznysu i šíření myšlenek napříč všemi kontinenty.

Stáž v inovačním týmu Impact Hubu

V inovačním týmu jsme se rozhodli otevřít dveře proaktivním studentům VŠ, kteří před ukončením studia hledají praktickou zkušenost z prostředí, kde rezonují témata jako udržitelnost, společenská odpovědnost, cirkularita či klimatická krize. Stáže chceme koncipovat jako co nejvíce praktické, podíváš se pod prsty programovým manažerům našich akceleračních programů, kolegovi, který spravuje finance programů nebo naší COO. Od stážistů čekáme nový vítr a nápady. A kdo ví, při oboustranné spokojenosti tvůj hubí příběh jednou stáží končit nemusí :)

Co se během stáže naučíš?

Je to jen na Tobě. Hledáme administrativní pomoc do Labu, který se zabývá akceleračními programy s udržitelnými projekty, výpomoc do klimatického akcelerátoru, finančního království nebo třeba i do Labu s marketingovým přesahem.

Na co se můžeš těšit v Labu, zabývajícím se udržitelností? Přičichneš k tématům jako budoucnost jídla, udržitelné zemědělství, klimatická krize či systémová změna ve vyloučených regionech. Pokud jsou tato témata a práce s komunitami tvoje srdcovka - jsi náš člověk.

Sám se zhostíš některých úkolů v oblasti administrativy (surprise, surprise, reporting, účetnictví a "papíry" prostě patří ke každému projektu), scoutingu projektů (=jejich aktivní vyhledávání či pomoc s doplňováním dat v CRM systému) či organizaci eventů (to mohou být workshopy, online prezentace projektů apod.). Pomůžeš nám i s organizací v rámci Labu - od psaní meeting minutes, přes domlouvání schůzek po "úklid" složek na GDrive. Čeká tě i příprava rešerší na zadaná témata - nejspíš z tematického bloku udržitelnosti - nebo překlady z/do angličtiny.

Zajímají Tě spíše finance? Zasvětíme Tě do tajů finančího řízení kolosu, jakým jsou rozpočty našich aktivit - zejména akceleračních programů rozmanitých co do tematické náplně, ale i výše rozpočtu, partnerských organizací (korporáty, nadace - jak české, tak mezinárodní, atd.), nároků na vykazování a reporting.

Sám se zhostíš některých úkolů v oblasti finančního reportingu (surprise, surprise, Google sheets budou tvůj denní chleba), účetnictví (budeš nejspíš pomáhat s kontrolou dokladů, faktur, alokovat náklady do správných cost center, apod.) či controllingu. Takže opravdu z každého rožku trošku. Tím, že na řízení nemáme velký tým, budeš opravdu "hands on".

A nebo je to pravé ořechové marketingové zaměření? V tom případě přičuchneš i k tématům jako je pomoc s propagací akceleračních programů Social Impact Award a Impact First na sociálních sítích. Vyzkoušíš si vše možné - tvorbu posting plánu, zadávání příspěvků a copy. kreativu při tvorbě fast contentu, tvorbu reels či editaci videí. 

     Jsi ten, koho hledáme?

 • Představujeme si ideálně studenty VŠ  (ale není to podmínka) s proaktivním přístupem a chutí hodně se učit praktickou zkušeností.
 • Oceníme analytické myšlení, nadprůměrnou pečlivost a samostatnost.
 • Co máme rádi u kandidátů obecně: schopnost sebereflexe a dobré argumentační dovednosti - bude nás zajímat tvoje motivace absolvovat stáž u nás, co by ses chtěl/a u nás naučit, jak nabyté zkušenosti využiješ - prostě máme rádi selský rozum.
 • Budou se ti hodit dobré komunikační dovednosti - a to jak v češtině, tak angličtině, technické znalosti - základ jsou MS Office, GSuite, Trello, Slac
 • A především nadhled a humor - to abys mezi nás zapadl :)

  Co u nás najdeš ty?

 • Stáž je neplacená - proto u nás najdeš zejména: zkušenosti, zkušenosti a ještě jednou zkušenosti: ze světa startupů, akceleračních programů a společensky odpovědného podnikání - v českém prostředí unikum.
 • Přátelskou a lidskou firemní kulturu, podporu skvělého týmu profesionálů, od kterých se lze hodně co naučit.
 • Časově flexibilní stáž s nástupem ASAP (umíme se přizpůsobit tvému rozvrhu).
 • Vytížení cca 10-20h týdně po dobu 6 měsíců (pokud to oboustranně bude dávat smysl, rádi s tebou navážeme dlouhodobou spolupráci).
 • Možnost se bezplatně účastnit všech akcí a workshopů v rámci akceleračních programů (témata jako time management, HCD, Lean Canvas, mastermind skupiny, apod.).
 • Bezplatné využití pracovních prostor v síti českých Impact Hubů (Praha, Brno, Ostrava) pro práci na vlastních projektech

Zní to jako to, co teď hledáš? Dej nám o sobě vědět co nejdříve. Pokud i ty nám padneš do oka, ozve se ti Zuzka Rauscherová z HR a promluvíte si po telefonu o vzájemných očekáváních. Pokud nenarazíte na větší překážku, projdeš si kolečkem online/ offline setkání s budoucími kolegy a také rešením úkolu, který prověří způsob tvého myšlení. A pak už tě přivítáme na palubě Impact Hubu.

Těšíme se!

 

Těšíme se na tvoje CV a rádi Tě uvítáme v týmu Impact Hub!

Helena Rojas Ortiz

Fotogalerie